Кошик
219 відгуків
Шикарные махровые полотенца.Купить
Tutti-Home Украина Киев

Історія вирощування льону

Історія вирощування льону

23.08.14

Казки, міфи, легенди - весь фольклор пронизаний темою ткацтва - вічною темою створення. Треплющийся льон символізує запліднююче насіння, а укол веретеном — зачаття. Стародавні вважали прядіння і ткацтво божественним даром, ниспосланним з небес, чудо перетворення рослини в нитку та тканину вищим мистецтвом, руки, виробляють його - зворушеним божественними вміннями.

 

Історія вирощування льону налічує більше десяти тисяч років. Одягу з льону носили єгипетські жерці, мумії фараонів обгортали в найтонші лляні тканини, що збереглися до наших днів. У 7 столітті до нашої ери на цій тканині була написана «Лляна книга» давніх етрусків. «Наскільки фракійські мужі відмінні в правлінні були Швидких своїх кораблів, настільки відмінні їхні дружини Були у тканні: їх богиня Афіна сама навчила Всьому рукодельным мистецтв, відкривши їм і хитрощів багато...», - оспівував ткацтво Гомер, одягнув саме в льняні шати юнаків і дів «Іліади». Існує версія, що сам похід аргонавтів за золотим руном» був походом за секретом створення найтоншої пряжі з льону, ценившейся на вагу золота.

У наш сучасний час льон використовується в безлічі сфер життя і діяльності людини. Жодна тканина - ні шерсть, ні шовк, ні бавовна, не кажучи вже про штучної не можуть конкурувати з льоном. Льон застосовується в медицині, промисловості, будівництві, в армії, в техніці, де завгодно, і перспективи його використання тільки розширюються. Але нас цікавить початкове і вічне призначення льону - його зіткнення з нашим тілом. Вчені серйозно займаються дослідженням льону, з'ясовуючи все більш і більш дивні його властивості.

Про безумовну користь льняної постільної білизни люди знали завжди. Ця абсолютно екологічно чистий тканина є природним антисептиком. Льон вбиває мікроби, інфекції, пригнічує шкідливу мікрофлору, це помітили давно, бо рани під лляними пов'язками гоїлися швидше. В льоні знаходиться кремнезем, що стримує розвиток бактерій. Зараз льон - безцінний і єдиний рослинний матеріал, який використовують для накладання внутрішніх швів у хірургії: не відтинаючи, його приймає наш організм і поступово повністю розсмоктує.

Білизняна тканина з льону - єдино правильна по всім параметрам, особливо для дітей. До речі, здавна існує традиція приймати новонародженого саме на лляне полотно - в цьому запорука майбутнього здоров'я дитини.

Останні дослідження виявили, що льняний одяг в кілька разів знижує рівень радіації вдвічі послаблює гамма-випромінювання, захищає від хімічно агресивного середовища. Крім цього з'ясувалося, що льон здатний частково гасити електромагнітні хвилі, які пронизують наше, змучене всіма мислимими випромінюваннями від побутових та промислових приладів, простір. Лляна тканина здатна відводити тепло не тільки у вологому, але і в сухому середовищі, запобігаючи перегріви. У спеку - відомо - льон холодить, а він знижує температуру на 4-5 градусів, у холод зігріває зразок вовни. Гігроскопічний льон прекрасно вбирає вологу (до чверті власної ваги) і швидко висихає. Він не накопичує статичну електрику, саме тому тканина довго зберігає чистоту. Цікаво, що від часу, на відміну від бавовни, льон не жовтіє, але навпаки відбілюється, набуває м'якість і свіжість.

У сучасному місті одяг з льону — це з'єднання з природою. Одягаючи її, людина відчуває комфорт, задоволення, «атмосферу щастя», за висловом лікарів гігієністів. Помічено, що у лляному одязі відчуваєш велику зібраність, самовладання, працездатність, якусь подобранность, а кому в наш важкий час це не потрібно? Льон незамінний при хворобах, особливо таких як алергії, бронхіальні астми, риніти, при яких барвники, відбілювачі, антистатики, штучне волокно, так і просто ворсисті тканини просто протипоказані. Небеленое ж полотно льону - постіль і одяг - стає для нездорових людей свого роду ліками. Екологічно чиста, жива природа льону, дихаючий вільний матеріал незамінні і для дітей, і для чекаючих дитину жінок. Ось такі унікальні властивості у льону.

Ми перерахували лише частина їх, але і цього досить, щоб переглянути свій гардероб і тканинне господарство. Зараз це відбувається, світ переживає черговий лляної бум, його популярність, незважаючи на те, що льон недешевий - його досить складно вирощувати і переробляти стрімко росте. Люди почали рятуватися природного тканиною, і льоном впритул зайнялися всі дизайнери та модельєри. По-перше, люди врахували всі перераховані корисні, незамінні для сучасного міста особливості льону, по-друге - він дуже красивий, в-третіх - практичний. Таке рідкісне поєднання з'єднується з нашої з генною пам'яттю: тисячі поколінь носили до нас льон.

Поліфонія стилів сьогоднішньої моди, свобода, змішування її жанрів, дозволила перенести перш курортну одяг в місто, внести етнічні мотиви і незліченні можливості оздоблень в ділові та вечірні сукні, все це не вислизнуло від очей законодавців моди. З'єднання льону з волокнами інших матеріалів, наприклад, шовку, бавовни, надають тканини зовсім інші відтінки і якості, а можливість виготовляти з льону практично все від пелюшок до протокольних костюмів, від дівочих сарафанів до пафосних чоловічих піджаків робить його практично ідеальною тканиною. Захопилися льоном пафосні зарубіжні модельєри. У Kenzo шиють яскраві однотонні сарафани, у Apriori - картаті, сорочкові, Можу&Можу пропонує милитарианский аиль - хакі, Sisley - щільні білі і вишневі спідниці, Benetton — напівпрозорі бежеві та чорні. Натуральні і чорні класичні піджаки Hermes, одяг стилю 80-х від Issey Miyake, смужки Mango або вільний крій, завужені брюки, доповнені довгим лляною плащем з колекції Yamamoto Vise - вибір нескінченний. Звернули свій погляд до лляних тканин і пряжі багато російські модельєри і будинки моди. В результаті льон, оспіваний і оповитий романтикою минулого, став бестселером продажів 2005 року у номінації тканини і очевидно робиться матерією майбутнього.

А в народі є повір'я - якщо людина втомилася, треба лягти спати в постільна білизна з льону, і сили відновляться, покращиться настрій.

Інші статті