Кошик
219 відгуків
Шикарные махровые полотенца.Купить
Tutti-Home Украина Киев

Видалення плям з одягу

Видалення плям з одягу

29.05.15

Для видалення плям треба спочатку випробувати самий простий засіб — теплий мильний розчин. Цим розчином змочують зубну щітку пли ганчірочку і протирають попередньо очищене від пилу місце з плямою, після чого промивають чистою водою, висушують і пропрасовують.

Якщо плями при такій чищенні не зникають, потрібно застосувати більш дієві засоби. При цьому необхідно дотримуватися наступні основні правила. Насамперед вироби ретельно видаляють щіткою пил (інакше після чищення на тканини можуть вийти растеки). При видаленні плям потрібно до плями обов'язково підкладати з вивороту невелику дощечку, обтянутую_„у кілька шарів чистою білою ганчіркою. Якщо у виробу є підкладка, її потрібно підпороти, а дощечку вставити між підкладкою і тканиною.

Жирові плями виводять розчинниками — бензином, скипидаром, ацетоном або наявним у продажу рідким складом — плямовивідником, що представляє собою суміш розчинників різних видів. З цими розчинниками треба акуратно поводитися, так як вони легко випаровуються і вогненебезпечні. Тому їх треба тримати в бульбашці з щільно закритою пробкою, а чистити в добре провітрюваному приміщенні і не запалювати при цьому вогню, так як навіть від полум'я сірника пари розчинника можуть спалахнути.

Свіжі жирові плями перед чищенням рекомендується пропрасувати не сильно нагрітою праскою через 2-3 шари промокального паперу, підклавши її також під пляму; при цьому велика частина жиру вбирається папером. Після цього забруднене місце остаточно Очищають бензином або плямовивідником. Таким же способом можна виводити плями від воску і стеарину, з тією різницею, що після прасування пляму протирають денатурованим спиртом.

Часто при недолугої чищенні після висихання розчинника близько віддаленого плями виходить «ореол». У таких випадках його також потрібно протерти бензином. Щоб при чищенні не виходили «ореоли», пляма потрібно чистити від країв до середини і після змочування бензином накрити складеним промокальним папером і придавити теплою праскою.

Для видалення застарілих жирових плям рекомендується користуватися спочатку бензином, а потім милом.

Плями масляної фарби, якщо вони свіжі, можна легко видалити скипидаром, ацетоном або їх сумішшю або чистим гасом. Для цього забруднене місце змочують ваткою, просоченої одним із зазначених розчинників, потім протирають нашатирним спиртом до повного видалення плями. Застарілі плями масляної фарби потрібно змочити скипидаром л після розм'якшення фарби очистити міцним розчином питної соди, потім ретельно промити теплою водою.

Плями від чаю і яєць видаляють сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом (на 4 частини гліцерину 1 частина нашатирного спирту). При видаленні плям від яєць залишився після чистки «ореол» злегка протирають бензином, а коли він висохне, це місце промивають теплим мильним розчином. Для виведення застарілих плям від чаю застосовують розчин щавлевої кислоти (2-3 г на склянку води). Цим теплим розчином змочують плями і ретельно промивають теплою водою.

Трав'яні плями на одязі, якщо вони свіжі, можна видалити, промиваючи теплим мильним розчином з добавкою невеликої кількості нашатирного спирту. Більш застарілі плями виводять денатурованим спиртом.

Плями від фруктів, якщо вони свіжі, видаляють гарячою водою. Корисно пляма кілька хвилин попередньо потримати в гарячому молоці, а потім вже промивати. Більш застарілі плями виводять розчином лимонної або щавлевої кислоти (2 г на склянку води), після чого ретельно промивають теплою водою.

Якщо після цього залишаються пофарбовані плями, то застосовують (для білих тканин) перекис водню з нашатирним спиртом (1 чайна ложка на склянку гарячої води), потім промивають водою. Плями від фруктів можна відмити злегка підігрітим денатурованим спиртом.

Плями від червоного вина п ягід можна виводити способами, описаними для плям від фруктів. Плями на кольорових виробах добре видаляє суміш гліцерину з сирим яєчним жовтком—(1 : 1), Цією сумішшю намазують плями, залишають на кілька годин, а потім промивають теплою водою. При цьому забарвлення вироби повністю зберігається.

На свіжі плями від червоного вина або ягід рекомендується насипати вологу столову сіль й через деякий час промити мильною водою. Можна замочити в молоці або сироватці і випрати. Ягідні і винні плями з білих виробів можна також видаляти перекисом водню (1 чайна ложка па И склянки води); після видалення очищене місце промивають холодною водою.

Свіжі плями від вина, фруктів і ягід можна видалити гарячою водою. Для цього натягують тканину над яким-небудь посудом і ллють невеликий струен киплячу воду з чайника до повного зникнення плями.

Плями від риби, молока, консервів п соусів, якщо вони свіжі, легко видаляються мильним розчином з наступним промиванням теплою водою. Застарілі плями потрібно просочити прп допомогою ватки теплим гліцерином і через деякий час прополоскати теплою водою. Для виведення плям з тонких шовкових тканин дуже хорошим засобом є суміш рівних кількостей гліцерину і води з додаванням декількох крапель нашатирного спирту. Однак перш ніж застосовувати цю суміш, треба перевірити, не линяє тканина.

Для виведення плям з вовняних виробів рекомендується розчин гліцерину і нашатирного спирту у воді (на склянку води 20 грамів гліцерину і 10 граммовнашатырного спирту). Після видалення плями це місце промивають теплою зм'якшеною водою, сушать і пропрасовують.

Кров'яні плями, якщо вони свіжі, можна видалити, промиваючи їх спочатку холодною водою, а потім теплим мильним розчином. Ні в якому разі не можна відмивати плями відразу гарячою водою: тоді їх дуже важко видалити. Білизна з плямами необхідно перед пранням на кілька годин замочити в холодній воді. Для видалення застарілих плям пх спочатку протирають розведеним нашатирним спиртом, а потім розчином бури (1 чайна ложка на склянку води), після чого промивають теплою водою.

З тонких шовкових виробів плями краще всього видаляти картопляним крохмалем, замішаним холодною водою в тісто.

Крохмалем покривають поверхню плями і дають висохнути, після чого крохмаль струшують, а виріб простирывают звичайним способом.

Плями від поту, що утворюються на білизну і сукнях під пахвами, у разі якщо забарвлення вироби не зруйнувалася, можна видалити розчином гіпосульфіту (1 неповна чайна ложка на склянку води). Гіпосульфіт продається в магазинах фотоприладдя. Після видалення плями очищене місце промивають теплою кип'яченою водою. З шовкової підкладки такі плями видаляють сумішшю рівних кількостей нашатирного спирту і денатурату: для болом шовкової підкладки рекомендується вказану суміш додавати перекис водню. Плями на вовняних тканинах спочатку протирають щіткою, змоченою мильним розчином, промивають водою, після чого змочують розведеною щавлевою кислотою (1 чанная ложка на склянку води).

Плями іржі, якщо вони слабкі, можна видалити лимонним соком, яким кілька разів змочують пляму і прикладають це місце до гарячої поверхні праски або чайника до неповного висихання, після чого промивають водою.

Старі іржаві плями можна видалити міцним розчином щавлевої, виннокам'яної або лимонної кислоти (.1 чайна ложка на 1 склянку води). У підігрітий розчин кислоти на кілька хвилин опускають забруднену частину одягу, після чого добре прополіскують її водою.

Чорнильні плями (фіолетові) на білих тканинах можна виводити з допомогою лимонної або виннокам'яної кислоти. Для кольорових виробів слід застосовувати суміш гліцерину з денатурованим спиртом (5 частин спирту і 2 частини гліцерину).

З чистошерстяных виробів і виробів з натурального шовку чорнильні плями найкраще видаляти денатуратом з додаванням соляної кислоти (2-3 краплі кислоти на 1 столову ложку денатурату). Після чищення необхідно ретельно промити очищене місце водою. Для виробів з інших видів волокон не можна застосовувати цей спосіб. Для виведення свіжих чорнильних плям можна користуватися також розведеним нашатирним спиртом і питною содою (1-2 чайні ложки на склянку води).

Плями від сажі та копоті видаляють скипидаром. Пляму спочатку змочують чистим скипидаром і протирають ганчіркою, після чого виріб протирають щіткою, змоченою в міцному мильному розчині, і простирывают як зазвичай.

Для сильно забруднених виробів застосовують суміш скипидару з сирим яєчним жовтком. Суміш злегка підігрівають і протирають нею пляма, після чого промивають теплою водою з милом.

Плями від мух видаляють розведеним (1 : 10) нашатирним спиртом, після чого промивають водою. Вироби із застарілими плямами замочують на кілька годин у міцному мильному розчині, в який додають невелику кількість чистого бензину, перед вживанням суміш збовтують. Після замочки плями чистять щіткою, змоченою мильним розчином.

Плями, підпалені гарячою праскою, на білих бавовняних і лляних тканинах видаляють за допомогою перекису водню (рідше хлорного вапна, так як остання сильніше діє на білизняний тканина). На 1 склянку теплої води беруть 1 чайну ложку перекису водню и1 чайної ложки нашатирного спирту. Цією рідиною протирають тканину, а потім змивають водою. Підпалені плями на пофарбованих бавовняних, вовняних і шовкових тканинах видаляють денатурованим спиртом.

Пятна плесени на хлопчатобумажных и льняных изделиях удаляют путем стирки в горячей воде с мылом и содой. Хорошим средством является нашатырный спирт (1 часть спирта па 5 частей воды), которым протирают пятна. Если этими способами пятна удалить не удается, то для белых тканей применяют смесь перекиси водорода и нашатырного спирта (по 1 чайной ложке на стакан теплой воды). Для окрашенных шерстяных и шелковых тканей применяют чистый скипидар, которым смачивают ватку, протирают пятно, затем, если остались следы, пятно протирают мыльным раствором и смывают теплой водой.

Заяложені плями на вовняних виробах можна видалити шляхом протирання їх дрібної кухонної сіллю або сухим дрібним піском. Можна ці місця спочатку злегка змочувати водою, а потім насипати шар піску н чистити щіткою. Застосовують також чистку настоєм тютюну або міцного чаю. Важкі плями, до складу яких входять жирові речовини, що чистять наша тыриым спиртом або денатурованим спиртом або бензином. Плями відтирають змоченою вовняною ганчіркою, а надлишок рідини згдадяют промокальним папером. Після чищення гладять через вологе полотно (отпаривают).

Інші статті